Педагоги

РУБЕН ВЛАДИСЛАВОВИЧ ТОЛМАЧОВРУБЕН ВЛАДИСЛАВОВИЧ ТОЛМАЧОВ. Із 1993 року хормейстером чоловічої групи хору стає Рубен Владиславович Толмачов (переможець Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів, заслужений артист України, доцент кафедри хорового диригування Національної музичної академії України). З 2001 року він є художнім керівником капели «Дзвіночок».

Ось як характеризує творчу манеру Рубена Толмачова лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, народна артистка України, композитор Леся Дичко: «Рубен Толмачов – яскраво та всебічно обдарований музикант. Його перемога в національному конкурсі диригентів, як і перемоги хору під його орудою, – найяскравіше тому підтвердження. Обличчя «Дзвіночка» – славетного українського хору – завдяки його енергетиці, майстерно підібраному та виконаному репертуару (не в останню чергу завдяки його авторським аранжуванням) і чудовому власному співу набуло нових, яскравих та динамічних рис. Концерт капели під його орудою це завжди справжня подія».

До цих слів приєднується заслужений діяч мистецтв Галина Горбатенко: «Прекрасна емоційна манера диригування та співу, вміння вибудувати та провести концерт на одному диханні, цікавість до сучасного репертуару, звернення до ансамблевих форм виконання, чудові організаційні здібності – всі ці риси притаманні Рубену Толмачову. Без них неможливо було б утримати високу виконавську планку».

Постійний творчий пошук, художня невгамовність, високі естетичні критерії відзначають Толмачова Р. В. як художника-музиканта, талановитого педагога. Під його керівництвом хорова капела «Дзвіночок» постійно виступає з концертами в кращих залах та храмах Києва, міст України, Росії та Європи. Вони стають мистецькою подією в житті міст, їх відвідують відомі музиканти, хормейстери-колеги, широкий загал любителів хорової музики. Як талановитий диригент, Рубен Толмачов багато уваги приділяє зростанню виконавської майстерності капели, збагаченню тембральної та стильової палітри, поповненню репертуару новими цікавими творами. Завдання, які ставить перед собою капела, її творчий потенціал цілком відповідають рівню професійного хорового колективу.

Колектив бере участь у багатьох мистецьких та представницьких акціях, що ініціюються органами влади, освіти та культури. Щороку виступає з концертами в Національній філармонії України, Національному будинку органної та камерної музики. «Дзвіночок» є лауреатом всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, зокрема Міжнародного хорового конкурсу «Срібні дзвони» у м. Даугавпілсі (І місце), Міжнародного хорового фестивалю «Поющий мир» у м. Санкт-Петербурзі (лауреат І премії), Х Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької хорової творчості «Співає Київ весняний» (диплом «Золота зірка»), Міського фестивалю дитячої та юнацької художньої творчості навчальних закладів м. Києва «Чисті роси» (І місце). Багато виступає колектив і на сцені рідного Палацу. Створено десятки концертних програм, здійснено низку фондових записів на українському телебаченні та радіо, випущено 5 дисків, що містять вітчизняну, західноєвропейську та американську духовну музику, твори класичних та сучасних композиторів, авторські обробки народних пісень.


ЛІМОНТ НАТАЛЯ ВОЛОДИМИРІВНАЛІМОНТ НАТАЛЯ ВОЛОДИМИРІВНА.  Дата народження – 20.09.1974р.    
У 1995 році закінчила  Миколаївське Державне музичне училище з відзнакою за спеціальністю диригент академічного хору та викладач музичних дисциплін;
- у 2002 р. Національну Музичну Академію України імені
П. І. Чайковського по класу хорового диригування в класі професора Петриченка В.В.

Має багаторічний досвід роботи з дітьми різного віку. Працювала у провідних хорових дитячих колективах м. Києва (хорова капела хлопчиків та юнаків «Дзвіночок», дівочий хор Київського Палацу дітей та юнацтва «Вогник»), в яких викладала уроки вокалу, сольфеджіо та теорії музики, виконувала хормейстерську, організаторську роботу, приймала участь у проведенні фестивалів та підготовці колективів до виїзду на Міжнародні змагання.

З 2010 по 2016 рр. працювала в ДМШ № 16 Дніпровського району, на базі якої створила вокальний ансамбль «Краплинка» з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку. У цей період викладала сольфеджіо та загально-музичну підготовку дошколят. Займалась підготовкою концертів,  вистав та музичних свят. Проходила курси підвищення кваліфікації, відвідувала відкриті заняття та майстер-класи провідних музичних керівників.

За суміcництвом працювала в Академії сучасної освіти, де викладала сольний спів та проводила музично-розвиваючи заняття для малюків.
1997 року працювала регентом, проводила заняття у Недільній школі для дітей.

Цілеспрямована, активна, позитивна, постійно займаюсь пошуком нових методик та форм роботи з малятами, використовуючи ігрові, музично-ритмові, слухові, логопедичні та рухові вправи, уважно ставлюсь до індивідуального внутрішнього світу дитини, намагаються досягнути максимального розкриття його творчого потенціалу, відповідальна, дружелюбна, має сина 14-ти років.

.


МЕДВЕДЧУК АННА ОЛЕКСАНДРІВНА. МЕДВЕДЧУК АННА ОЛЕКСАНДРІВНА. Концертмейстер, викладач. Випускниця Львівської музичної академії ім. М. Лисенка, магістр мистецтвознавства. Концертмейстер високого рівня. Працювала з різними інструменталістами та гуртами, в тому числі з лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів.  Має досвід роботи і з хоровими колективами, зокрема з хором «Ярославна» (м. Київ), «Соловушка» (м. Одеса), «Вогник» (м. Київ). Творчо підходить до вирішення професійних завдань,  відповідальна та сумлінна, вона є надійним партнером хормейстера..

 

 

 


ЖАННА ЮРІЇВНА БУГАЙЖАННА ЮРІЇВНА БУГАЙ. Із 2003 року хормейстером та педагогом-організатором капели «Дзвіночок» працює Жанна Юріївна Бугай, випускниця Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Виконує величезний обсяг репетиційної та організаційної роботи у хорі. Як зрілий та професійний спеціаліст, сумлінний та вдумливий педагог, вивела роботу концертного складу капели на якісно новий рівень. Її система вивчення музичних творів, швидкість засвоєння дітьми музичного матеріалу дозволили значно частіше оновлювати репертуар колективу, брати в роботу та успішно оволодівати хоровими полотнами, що за своєю складністю доступні, здавалося б, тільки професійним співакам. Поєднує в дитячому виконанні спів, гру на інструментах, сценічний рух, різноманітні сонорні ефекти, декламацію, художнє слово, чим у повній мірі розкриває таланти, закладені у виконавцях капели, та сприяє їх розвитку й удосконаленню.

Свою активну життєву позицію та оптимістичне ставлення до життя старається передавати дітям, вчить їх з посмішкою та легкістю долати будь-які життєві труднощі. Прививає співакам командний дух, вміння співпрацювати за любих обставин, співпереживати та допомагати один одному, бути наставниками для молодших вихованців і надійною підтримкою для старших.

Маючи від природи яскраві вокальні дані та музичний талант, Жанна Бугай бере участь у концертах капели як диригент, солістка, виконує інструментальні партії. Є незамінним та надійним помічником художнього керівника колективу як в організаційних, так і в творчих питаннях. Готує капелу до участі у багатьох фестивалях та конкурсах, творчих поїздках. У її активі багато творчих ідей, які вона цілеспрямовано реалізує.


НАТАЛІЯ РАДІОНІВНА НАКОНЕЧНАНАТАЛІЯ РАДІОНІВНА НАКОНЕЧНА. Провідний концертмейстер капели «Дзвіночок» – відмінник освіти України Наталія Радіонівна Наконечна, випускниця Київської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського, талановитий піаніст, концертмейстер екстра-класу, найдосвідченіший педагог. Працює в колективі з 1988 року. На високому рівні забезпечує акомпанемент хору, повністю відповідаючи стильовим і фактурним особливостям програми, що сприяє успіху концертних виступів капели, добре імпровізує в заданій стильовій манері.

Бере участь в усіх концертах колективу, міжнародних та всеукраїнських фестивалях і конкурсах. У процесі навчання є першим помічником хормейстерів, допомагаючи хористам вивчати складні хорові твори, правильно інтонувати та витримувати ритм. Наталія Наконечна творчо підходить до своєї роботи, зробила адаптації оркестрової партитури творів «Carmina Burana» К. Орфа та вальсів «Пісні кохання» Й. Брамса (фортепіанний супровід у 4 руки) й підготувала юних акомпаніаторів зі складу капели. Паралельно оволоділа грою на органі та синтезаторі, акомпанувала на цих інструментах під час концертів колективу, зокрема під час творчих поїздок до Нідерландів.

Енергійність та відповідальність, організованість та життєвий оптимізм Жанни Бугай та Наталії Наконечної є незамінним чинником загального успіху «Дзвіночка».


ЖУРАВЛЬОВА КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНАЖУРАВЛЬОВА КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА, викладає хорове сольфеджіо та ансамбль.

У 2016 році отримала ступінь бакалавра у КІМ ім. Р. М. Глієра відділу "хорове диригування" (клас доцента Р. В. Толмачова). У тому ж році вступила до магістратури на відділ "хорове  диригування" КІМ ім. Р. М. Глієра.

З 2013-2014 працювала хормейтером Народної хорової капели НТУУ КПІ.

З 2015-2016 працювала хормейстером дитячого хору "Веснівка" під керівницством Ж.А. Сосновської.

 

 


КУЛІКОВА ЄВГЕНІЯ ОЛЕКСАНДРІВНАКУЛІКОВА ЄВГЕНІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, викладає хорове сольфеджіо та ансамбль.

Вихованка Київського Палацу Дітей та Юнацтва, випускниця народного художнього колективу дівочого хору "Вогник".
 
 У 2017 році закінчила Інститут Мистецтв Київського університету ім. Б. Грінченка та отримала освітньо-кваліфікаційний ступінь бакалавра (клас викладача Толмачова Р.В.)

 З 2017 року працює викладачем хору у Дитячій музичній школі #27 Печерського району, та з того ж року є керівником гуртка сольфеджіо хорової капели хлопчиків та юнаків "Дзвіночок".

 У 2018 році вступила до магістратури на Факультет мистецтв ім. А. Авдієвського НПУ Драгоманова (клас викладача Горбатенко Н.Л.)


История коллектива 

ЕЛЕОНОРА ОЛЕКСІЇВНА ВИНОГРАДОВА. Хор «Дзвіночок» був створений у 1967 році в Київському Палаці піонерів та школярів Елеонорою Олексіївною Виноградовою. Спочатку це був гурток хорового співу, який складався з 15 хлопчиків молодшого шкільного віку. Вже у 70-ті роки колектив почав яскраво вирізнятися на тлі численних дитячих хорів особливою культурою звуку та репертуаром, спрямованим не на «гуртковий спів», а на твори світової та вітчизняної класики. Е. О. Виноградова зуміла прищепити любов до хорового мистецтва не одному поколінню своїх вихованців. Хлопчики, які подорослішали, продовжували приходити на репетиції, тому через кілька років була організована юнацька група. У ній співали колишні дисканти і альти, які стали тенорами і басами. Це значно розширило виконавські можливості колективу.

«Дзвіночок» першим із дитячих хорових колективів Радянського Союзу почав виконувати духовні твори. Чимало мужності потребувало від Е. О. Виноградової рішення включити до репертуару Месу G-dur Ф. Шуберта, «Stabat Mater» Дж. Перголезі, фінальну «Алілуя» із «Месії» Г.-Ф. Генделя, які завжди із захватом зустрічала публіка. Чималу кількість суперечок з цього приводу довелося витримати, щоб переконати керівництво в безцінності та позачасовій красі цієї музики. Така репертуарна політика, підкріплена високою виконавською майстерністю, зумовила інтерес до хору в усьому Радянському Союзі.

За час роботи в колективі Е. О. Виноградова провела більше 400 концертів і виступів. Згадаємо лише найбільш знакові з виступів «Дзвіночка»: концерт у м. Тарту (Естонія, 1974 р.), участь у II Міжнародному фестивалі дитячих хорів у м. Братиславі (Чехословаччина, 1975 р.), концерт у залі «Естонія» в м. Таллінн (1976 р.), участь у злеті хорів хлопчиків у м. Ризі (Латвія, 1980 р.), участь у фестивалі дитячої музичної творчості в м. Свердловську (Росія, 1982 р.). У ці роки «Дзвіночок» також побував із концертами в містах Москві, Ленінграді, Кірові, Горькому, Вільнюсі, Мінську, Кишиневі, Тбілісі, Єревані, Одесі, Сімферополі, Севастополі, Львові, Івано-Франківську.

За період керівництва Е. О. Виноградової (з 1967 по 1982 рр.) хор «Дзвіночок» підтримував постійні творчі зв’язки з такими професійними музичними колективами: Державним симфонічним оркестром України, Київським камерним оркестром під управлінням І. Блажкова та О. Шароєва, хоровою капелою «Думка», хором ім. Г. Верьовки, чоловічою капелою Латвії.

Незабутнім було співробітництво з композитором Дмитром Кабалевським, твори якого виконувались на сцені Київської філармонії із симфонічним оркестром під керуванням С. Турчака. У пам’ятному альбомі хору є запис Д. Кабалевського: «Дякую за відмінний спів, за дзвінке й світле мистецтво. Зустрічі та спільні концерти з Вами, дорога Елеоноро Олексіївно, велика для мене радість!»

У 1980 р. Е. О. Виноградова була удостоєна звання «Заслужений діяч мистецтв України». Вона була виключно обдарованим музикантом, організатором та ідейним натхненником для всіх своїх колег, користувалася великою повагою й авторитетом у вихованців та їх батьків. До неї прислуховувалися, з нею радилися, її щиро любили.


ЕЛЕОНОРА ОЛЕКСІЇВНА ВИНОГРАДОВАОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА ВОЛКОВА. Із 1989 року в хорі на посаді хормейстера почала працювати Олена Олександрівна Волкова, випускниця Київського державного музичного училища ім. Р. М. Глієра (клас І. М. Підволи) та Київського державного інституту культури ім. О. Корнійчука (клас хорового диригування професора М. А. Берденнікова). Із 1992 по 2001 роки вона була художнім керівником капели. Саме в період її керівництва здійснилось реформування колективу з хору в хорову капелу хлопчиків та юнаків «Дзвіночок». За її ініціативою повернулися в колектив вихованці першого покоління, які стали основою чоловічої групи капели. О. Волкова в співавторстві з Р. Толмачовим написала освітню програму «Хоровий спів у хлопчачо-юнацькому колективі», за якою колектив працює й сьогодні.

Педагогічні успіхи Олени Олександрівни – це велике набуття хору, позитивний вплив яких відчутний і досі. Приваблені її талантом, чудовою рідкісною вдачею, діти виросли, змужніли в колективі та співають у складі капели і сьогодні, являючись основою чоловічого складу.

Її диригентську та виконавську манеру (а власне й стиль керівництва) колеги та спеціалісти характеризували як «непомітне домінування». Далека від усілякої показової афектації, вона ніколи не акцентувала увагу слухача на собі, вміла невимушено та легко репрезентувати найскладніший твір і найголовнішою метою вважала донести до слухача власне Музику та чисту й свіжу енергетику дитячих душ. Під її керівництвом «Дзвіночок» досяг значних успіхів: став лауреатом VI Міжнародної хорової асамблеї в Москві, вступив до Всесвітньої хорової організації «Pueri Cantores», здійснив фондові записи на українському радіо й телебаченні, випустив перший компакт-диск, присвячений 30-річчю колективу. В цей період хор започаткував традицію щорічних Різдвяних та Великодніх концертів у Національній філармонії України і Національному будинку органної та камерної музики, а також почав активну концертну діяльність за межами України: участь у Міжнародній хоровій асамблеї у м. Москві (Росія, 1995 р.), фестивалі «Pueri Cantores» у м. Зальцбурзі (Австрія, 1996 р.), Міжнародному фестивалі у м. Утрехті (Нідерланди, 2000 р.), фестивалях «Прем’єри сезону» у м. Києві (1995–2000 рр.).


ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ РАДИК. У 1989 на прохання Е. О. Виноградової до організації та формування нового складу хору приступив Дмитро Васильович Радик, який на той час керував створеним ним камерним хором «Резонанс» та працював хормейстером в Українському народному хорі ім. Г. Верьовки. За короткий проміжок часу хор був укомплектований як кількісно, так і якісно – 56 хлопчиків та 24 юнака. Особливо відрадно згадує Радик Д. В. повернення у колектив вихованців «Дзвіночка» першого покоління, котрим було дороге ім’я Е. О. Виноградової як духовної матері та, власне, й хору.

Значну підтримку у відродженні «Дзвіночка» надали Тетяна Іванівна Свирська, директор Київського Палацу дітей та юнацтва, та Олена Дмитрівна Кузнецова, завідувач відділу художньої творчості, котрі весь час опікувалися юними талантами.

Наприкінці літа 1989 року хор «Дзвіночок» у новому складі здійснив свою першу подорож до Болгарії, де виступив у концертному залі м. Слівена та старовинних церквах на півдні Болгарії. Досить насиченими були й наступні сезони 1990-92 рр.: концерти в церкві Феодосія Печерського за участю ансамблю «Київські дзвонарі», у Національному палаці «Україна» в рамках сольних програм Тараса Петриненка та Назарія Яремчука, виступ із програмою творів сучасних українських композиторів В. Степурка, В. Зубицького, В. Рунчака, В. Гончаренка, Г. Гаврилець у Київському будинку вчених у рамках пленуму Київського відділення Національної спілки композиторів України, серія концертів у Київському Палаці дітей та юнацтва, виступи на телебаченні в прямому ефірі. У пам’яті юних артистів «Дзвіночка» закарбувалася гастрольна поїздка в грудні 1991 – січні 1992 рр. містами Західної та Східної Німеччини, під час якої було проведено близько 20-ти концертів, зокрема в німецькому Бундестазі, де юних співаків приймала Голова Бундестагу фрау Зюсман (м. Бонн).


ЕЛЕОНОРА ОЛЕКСІЇВНА ВИНОГРАДОВАЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА КЕРЕКЕША. Приходячи до капели, 6-7 річний хлопчик потрапляє до групи молодшого хору «Дзвіночок», яким з 1996 року керує відмінник освіти України Людмила Вікторівна Керекеша, випускниця Київського державного інституту культури (клас хорового диригування педагога Кравченко І. В.). Це талановитий хормейстер, яскравий вокаліст та педагог надзвичайного рівня майстерності, що володіє унікальним досвідом підготовки хлопчиків-співаків, блискуче вирішує різноманітні виконавські та виховні завдання.

Вона, по-перше, готує дітей молодшого хору до наступної кар’єри в концертному складі, прищеплює їм початкові вокальні навички, розвиває слух до рівня, необхідного для виконання багатоголосної музики, вивчає репертуар капели, забезпечуючи, таким чином, легке й швидке входження співаків у концертний склад. По-друге, культивує свій репертуар дитячої музики: яскраву народну музику календарного циклу, залучаючи хлопчиків до народних обрядових традицій, пісні з мультфільмів і кінофільмів, насичені яскравою образністю та сценічністю, музику сучасних українських композиторів, написану спеціально для цього складу.

Виступи молодшого «Дзвіночка» стали обов’язковою складовою концертних програм капели, відтіняючи та контрастуючи «живістю» й справжньою, не надуманою «дитячістю» з класичним і масивним звучанням концертного складу. Частина програми молодшого хору прикрашає концерт і з великим ентузіазмом сприймається публікою.


МАРІЯ ВІКТОРІВНА СТАРКОВА. Із 1993 року концертмейстером молодшого хору «Дзвіночок» працює Марія Вікторівна Старкова, випускниця Українського державного педагогічного університету, грамотний музикант і досвідчений педагог. Неоціненна її роль у виховній та навчальній роботі з молодшими дітьми, адже формування поведінкових (дисциплінарних) навичок у віці 6-11 років не менш важливе для подальшого розвитку співака, ніж його вокальні вміння.