Про нас

Час приходить, час минає, і тільки юність завжди залишається вічно прекрасною. Хоровій капелі хлопчиків та юнаків «Дзвіночок» 45 років... Вік справжньої зрілості і для людини, і для творчого колективу. Час підсумувати зроблене й твердо прямувати далі обраним шляхом.

За ці роки тисячі дітей були залучені до прекрасного мистецтва хорового співу й через школу «Дзвіночка» збагатилися духовними цінностями культурної спадщини людства. Приходячи до колективу у віці 5-6 років, деякі з хлопчиків залишаються у ньому на довгі роки.

Високе мистецтво хорового співу виховує і збагачує їх, привчає до сумлінної колективної праці, розширює світогляд та вчить поціновувати справжні духовні перлини людства. Вдалося найважливіше – відродити вікові українські традиції хлопчачого співу, що були майже втрачені за часів тоталітаризму.

Багато співаків не полишають капелу навіть коли дорослішають, вони продовжують співати у партіях тенорів та басів, а народжуючи синів, приводять їх до лав капели! Крок за кроком була вибудована власна методична та виховна система, яка нагадує славнозвісну систему Глухівської співацької школи часів Д. Бортнянського та А. Веделя, де кожен дорослий співак виховує декількох малих, передає їм свій досвід та одночасно являє приклад суспільної поведінки, відношення до капели та до хорової справи взагалі.

Тепер «Дзвіночок» – це, по суті, велика хорова школа, у якій вісім педагогів працюють із навчальними групами, концертним та молодшим хорами, де займається понад 150 дітей та юнаків і співають ще понад 30 чоловіків – вихованців хору.

На думку фахівців, «Дзвіночок» – це унікальний, неповторний колектив-родина, який є гордістю нашої співочої нації та своєрідним еталоном звучання найбільш прекрасного інструменту в світі, ім’я якому – хор хлопчиків.